Odlot do Muzeum Lotnictwa

Dnia 23 marca, raniutko klasy IVc i IVd wylądowały w Muzeum Lotnictwa Polskiego. Zaczęliśmy od zwiedzania ekspozycji, a jest ona niewątpliwie bogata: 250 samolotów, śmigłowców, konstrukcji amatorskich z całego świata, w tym unikatowe statki powietrzne z czasów Wielkiej Wojny i 20-lecia Międzywojennego. Dowiedzieliśmy się mnóstwa interesujących rzeczy. Podziwialiśmy papieski śmigłowiec Mi-8. Mieliśmy możliwość wejść na pokład jednego z samolotów desantowych. Zwróciliśmy uwagę na pamiątki po ludziach lotnictwa, w tym mundury i odznaczenia. Po zwiedzeniu polecieliśmy na warsztaty modelarstwa, gdzie każdy uczestnik skleił swój model śmigłowca. Następnie, korzystając z pięknej wiosennej pogody, kołowaliśmy po Parku Lotników  odwiedzając place zabaw. Wszyscy zadowoleni, z nową wiedzą dotyczącą lotnictwa, wróciliśmy do szkoły.