Kampania Pomarańczowej Wstążki 2022

przeciwko przemocy oraz krzywdzeniu dzieci i młodzieży

Tradycyjnie już w listopadzie w gminie Wieliczka rozpoczynają się działania w ramach ogólnoświatowej kampanii dziewiętnastu dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Celem tegorocznej kampanii jest budowanie świata wolnego od przemocy słownej i jej skutków. Świata, w którym dzieci i młodzież będą czuły się bezpieczne i szczęśliwe.

Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka opatrzona napisem „YES to prevention of child abuse!” ( „Tak dla ochrony dziecka przed krzywdzeniem”). Pomarańczowy to kolor ostrzegawczy i zwracający uwagę. Ponieważ przemoc przybiera różne formy i oblicza, co roku kampania opatrzona jest innym hasłem przewodnim.

W tym roku hasłem przewodnim Kampanii Pomarańczowej Wstążki jest: „Skrzydła - słowa mają moc”. Słowa mogą być siłą, mocą, wzrastaniem, ale też mogą być niszczeniem i krzywdzeniem. Wybór należy do nas!

W dniu 4 listopada (piątek) w naszej szkole będziemy obchodzić Dzień Pomarańczowej Wstążki. Cały dzień poświęcony będzie na spotkania, pogadanki, które łączy jeden cel – zbudowanie świata wolnego od przemocy i krzywdy.

Ponieważ nieodzownym elementem tej kampanii jest kolor pomarańczowy, zwracamy się więc z prośbą, aby w ramach jej poparcia uczniowie i pracownicy szkoły  przyszli tego dnia ubrani na pomarańczowo.