Kampania Pomarańczowej Wstążki przeciwko przemocy oraz krzywdzeniu dzieci i młodzieży 2019

Kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata.

Tradycyjnie już w tym czasie w naszej szkole  będziemy mówić o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, które mu przysługują. Kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży to akcja, która nagłaśnia ważny i trudny problem jakim jest krzywdzenie dzieci i młodzieży. Jej zasadniczym celem jest tworzenie świata, w którym dzieci i młodzież czują się bezpiecznie i szczęśliwie.  Punktem kulminacyjnym kampanii jest zorganizowana  w dn. 14.11.2019 r. - Wielicka Konferencja nt. Ochrony dzieci i młodzieży przed krzywdzeniemTAK dla ochrony dzieci przed krzywdzeniem.

Symbolem Kampanii jest pomarańczowa wstążka opatrzona napisem „YES to prevention of child abuse!” ( „Tak dla ochrony dziecka przed krzywdzeniem”). Pomarańczowy to kolor ostrzegawczy i zwracający uwagę. Ponieważ przemoc przybiera różne formy i oblicza, co roku kampania opatrzona jest innym hasłem przewodnim. W tym roku pragniemy szczególnie skoncentrować na przemocy emocjonalnej wobec dzieci – zaniedbaniu emocjonalnym oraz na przemocy jaką doświadcza dziecko w konflikcie około rodzicielskim.

W naszej szkole finał kampanii planujemy na środę 13 listopada i gorąco  zachęcamy wszystkich uczniów i pracowników,  by w ramach jej  poparcia,  przyszli tego dnia ubrani na pomarańczowo.