Sztuka „Śmierć Cierela”

W dniu 24 października, podczas Forum Liderów Młodzieżowych organizowanego w Wieliczce, grupa uczniów z klasy VIIIa zaprezentowała sztukę „Śmierć Cierela”. Sztuka doskonale wpisała się w zakres tematów poruszanych podczas forum, a związanych z uzależnieniami behawioralnymi, czyli uzależnieniami od czynności (np. od korzystania z komputera, internetu, telefonu komórkowego).

Autorem i reżyserem sztuki „Śmierć Cierela” jest uczeń klasy VIIIa Jakub Krok. Aktorami zostali jego koledzy z klasy: Martyna Szczurek, Karolina Stebnicka,  Kacper Paprota, Filip Paprota.

Sztuka została bardzo entuzjastycznie przyjęta przez uczestników forum.  Docenili oni zarówno kunszt pisarski ( i również reżyserię) Jakuba, jak i doskonałą grę aktorów. Treść sztuki skłoniła do przemyśleń na temat współczesnej młodzieży. W najbliższym czasie planujemy wystawić sztukę dla uczniów naszej szkoły, a następnie zaprezentować ją szerszej publiczności.