SPOTKANIE Z POLICJANTEM

W poniedziałek 21 października w ramach akcji „Odblaskowa szkoła” wszyscy uczniowie z klas 1 – 3 wraz z nauczycielami wzięli udział w spotkaniu z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce. Policjanci przeprowadzili pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, poszerzając wiadomości dzieci w tym zakresie, przypomnieli o konieczności noszenia odblasków, które mogą uratować życie, wyjaśnili jak się zachować w różnych sytuacjach, m.in. podczas zagadywania przez obce osoby, a także opowiedzieli kilka prawdziwych zdarzeń „ku przestrodze”.  Uczniowie zaś pochwalili się znajomością zasad bezpieczeństwa, odpowiadając na pytania gości. Oczywiście mieli okazję zadać policjantom mnóstwo nurtujących ich pytań oraz zobaczyć atrybuty policjantów. Spotkanie było bardzo ciekawe, a wiedza z niego wyniesiona bezcenna.