Witajcie w nowym roku szkolnym!

Jak co roku po przerwie wakacyjnej –gromada zuchowa „Leśne Ludki” rozpoczęła swoją działalność w roku szkolnym 2019/2020. Do gromady należy 22 uczniów z klas 1-3. Gromada jest podzielona na: Elfy, Skrzaty i Trole. W tym roku gromadę prowadzi Joanna Szyjka wraz z Katarzyną Nowak. Zbiórki odbywają się w co drugi piątek o godz. 13.10 – 14.40. Wyjątkiem są zbiórki okolicznościowe organizowane w plenerze, np. wyjście na cmentarz z okazji Wszystkich Świętych, przekazywanie Betlejemskiego Światła Pokoju, czy ognisko, itp... Gromada współpracuje z drużyną Harcerską ZHP i biblioteką publiczną w Węgrzcach Wielkich oraz zaprasza do zabawy niezrzeszonych uczniów. Zbiórki są dla zuchów formą spędzania wolnego czasu przed i po zajęciach lekcyjnych, a także okazją do rozwoju duchowego, społecznego, intelektualnego i fizycznego. Zuchy – podczas zajęć organizowanych na zbiórkach- mają okazję do rozwijania nie tylko swoich umiejętności, ale także zainteresowań. Na nich poznają prawo zucha, zdobywają różne sprawności i przygotowują się do złożenia obietnicy zuchowej.

Zapowiada się kolejny rok pełen przygód! Zuchy przez cały rok szkolny będą zwiedzać ciekawe miejsca, w których czekają na nich niespodzianki, przyjemności, gry i zabawy, majsterki i radość tworzenia. Zaczną swą wędrówkę od pracy Detektywa. Poznają tajniki tej pracy, będą oglądać linie papilarne „poszukiwanych”, a także zapoznają się z mikroskopem i szkłem powiększającym z którym detektyw w swojej pracy nie rozstaje się. Jeżeli dopisze pogoda zuchy wybiorą się w plener na podchody- będziemy w tajemniczy sposób oznaczać drogę i dawać wskazówki grupie, która będzie poszukiwaczami. W listopadzie pomogą uporządkować groby, zapalą znicze i dokonają „pięć czynów niewidzialnej ręki”. Będą też obchodzić Andrzejki, bawić się, wróżyć i przewidywać przyszłość. W grudniu będą roznosić Światełko Betlejemskie wśród okolicznych mieszkańców. Pogawędzą o tradycjach i  świątecznych zwyczajach, oraz wykonają prezenty dla bliskich. Po Nowym Roku wybiorą się na wycieczkę do Azji. Zuchy poznają elementy japońskiego pisma i przekonają się, dlaczego po wielu latach jego nauki można przeczytać gazetę. Nie lada wyczynem będzie ujeżdżanie stepowych koni- ciekawe jak zuchy poradzą sobie z tą mongolską zabawą? Może łatwiejsze będzie tropienie tygrysa? O tym przekonamy się na zbiórce. Kolejne spotkania przybliżą nam tradycje występujące w Azji, poznamy piosenkę śpiewaną w Dniu Dziecka, a także zbudujemy najwyższe szczyty Azji. Nie zabraknie czasu na zabawy i pląsy, majsterkę, a także śpiew i dużo uśmiechu!

Czuwaj!