Co u nas słychać?

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych -najdłuższe święto w szkole!

Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca
Bibliotek Szkolnych to: „Książka to przyszłość”.

Celem corocznej akcji jest promocja biblioteki szkolnej i jej działań, propagowanie zainteresowania książką, rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej.
Święto ma zwrócić uwagę na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

W ramach obchodów MMBSz wszyscy uczniowie i nauczyciele zostali włączeni do rożnych akcji i konkursów organizowanych przez bibliotekę szkolną.
Tak świętowaliśmy:

• TYDZIEŃ  GŁOŚNEGO  CZYTANIA
  • „100 KSIĄŻEK NA ………..”  zbiórka książek dla uczczenia jubileuszu           100- lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.
  • KSIĄŻKOWA  LISTA PRZEBOJÓW – głosowanie na książkę , którą warto przeczytać i polecić innym czytelnikom
  • PRZYŁAPANI   NA   CZYTANIU –fotorelacja
  • GRAMY  I  CZYTAMY – w  czasie przerw zapraszamy chętnych na gry planszowe  i rozrywki umysłowe.
  • NIEZWYKŁA   ZAKŁADKA   DO  KSIĄŻKI – konkurs plastyczny
  • SZKOLNY BIEG LITERACKI  PT. WYPRAWA PO SKARB” – szkolna gra literacka dla uczniów klas szóstych
  • NA TROPIE  AUTORÓW  NASZYCH  LEKTUR  -  „ZOSTAŃ DETEKTYWEM”

1.znajdź jak najwięcej ilustracji do bajek i podaj ich tytuły,