BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU 2018

16 grudnia 2018 r. Betlejemskie Światło Pokoju pobrane z Groty Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem, dotarło do Polski. Tegoroczne przesłanie „Światło, które łączy” to nawoływanie do dzielenia się swoim światłem, które rozjaśnia mrok i ociepla serca wszystkich ludzi bez względu na pochodzenie, rasę czy wyznanie, do pochylenia się nad potrzebującymi i dawania im nadziei na lepsze jutro, na wyjście z mroku. Wierzymy, że każdy człowiek posiada światło, którym może obdarować innych i którym może zarażać innych. Wzmocnieni ciepłem i blaskiem Betlejemskiego Światła Pokoju porzucamy ciemność i stawiamy krok ku dobru. Ten krok może postawić każdy, a razem dojdziemy dalej!

Jak co roku zuchy z naszej gromady wzięły udział w tej akcji i 18 grudnia przekazały światło mieszkańcom Węgrzc Wielkich. Odwiedziły z kolędą pracowników szkoły podstawowej, bank, sklep „Przystanek Kanapka”, kawiarnię „Królewską”, przychodnię zdrowia, bibliotekę, pocztę i sklep ogrodniczy. Wszyscy przyjmowali zuchów z uśmiechem i radością, cieszyli się otrzymanym światłem i pamiątkową karteczką świąteczną, wykonaną przez zuchy, obdarowywali ich różnymi darami.

I niech tylko światło płonie i nigdy nie zgaśnie w naszych sercach, niech daje ciepło każdemu człowiekowi i niech go każdy udziela innym, a świat będzie dobry, przyjazny, życzliwy, ciepły… Czuwaj!