ANDRZEJKOWE WRÓŻBY W BIBLIOTECE GMINNEJ

Noc z 29 na 30 listopada to wigilia dnia św. Andrzeja, od którego wzięła się nazwa andrzejkowego wieczoru. Według dawnych wierzeń, nocy tej zawsze towarzyszyła tajemnicza aura, a wróżby - szczególnie te dotyczące miłości - miały moc. Zwyczaj wróżenia był niezwykle popularny w całej Europie już ponad 500 lat temu, jednak początkowo dotyczył tylko niezamężnych dziewcząt.

Z czasem to się zmieniło i współcześnie wieczór andrzejkowy to niezobowiązujące zabawy i wróżby gromadzące rzesze zarówno dziewcząt, jak i chłopców. To właśnie dla podtrzymania tego wielowiekowego zwyczaju uczniowie klasy 2 a wraz z wychowawczynią Barbarą Studzińską udali się w dniu św. Andrzeja do Biblioteki Gminnej w Węgrzcach Wielkich. Pani Ewelina przygotowała wiele wróżb, dzięki którym każdy mógł poznać swoją przyszłość. Wszyscy bawili się doskonale, było dużo śmiechu i  radości.