Warsztaty kulinarne "Czas na ciacho”

13 i 14 listopada, w związku z realizowanym w naszej szkole programem kulinarnym ,,Rycerze kuchennego stołu”,  klasy 2c i 3b uczestniczyły w zajęciach kulinarnych w cukierni „Czas na ciacho” w Kokotowie.

Mali  adepci pod okiem doświadczonego cukiernika Pana Jacka Targosza zgłębiali tajniki pieczenia kruchych babeczek. Pan Targosz przypomniał zasady higieny i bezpieczeństwa pracy podczas przygotowywania wypieków. Dzieci rozpoznawały i nazywały przygotowane produkty, zapoznały się z przyborami oraz urządzeniami kuchennymi. W miłej atmosferze uczniowie wcinali pyszne ciasta - szarlotkę i malinową chmurkę. W trakcie samodzielnego wykonywania ciasta dzieci miały możliwość: ugniatania, wąchania, dekorowania oraz smakowania babeczek. Takie warsztaty dają niepowtarzalną okazję przenoszenia się w niezwykle pachnący i różnorodny świat słodkości.

Serdecznie dziękujemy Panu Jackowi Targoszowi za  zorganizowane i przeprowadzenie bezpłatnych warsztatów kulinarnych dla uczniów klasy 2c i 3b naszej szkoły.