TURNIEJ KLAS TRZECICH NA 100 –LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

Z okazji  100-lecia  odzyskania przez Polskę niepodległości  uczniowie klas trzecich ze szkoł w Węgrzcach Wielkich i Śledziejowic uczestniczyli w międzyszkolnym turnieju wiedowo-sportowym.

Celem konkursu  „POLSKA - 100 LAT NIEPODLEGŁA” było wzmocnienie  poczucia patriotyzmu i tożsamości narodowej, kształtowanie szacunku dla własnego państwa i jego symboli narodowych, popularyzacja wiedzy o Polsce, propagowanie wiedzy o kulturze narodu i państwa polskiego, uczczenie ważnej daty w historii Polski.

Finał turnieju odbył się 7 listopada w Szkole  Podstawowej  im. Janusza Korczaka w Węgrzcach Wielkich. Uczniowie rywalizowali  w czteroosobowych drużynach, wiedzowej i sportowo-wiedzowej. Konkurs obejmował rozwiązywanie krzyżówki z hasłem " Polska", udzielanie odpowiedzi na wylosowane pytania dotyczące faktów historycznych, rozpoznawanie  sławnych Polaków (rekwizyty), układanie puzzli, rozpoznawanie  zabytków  polskich miast ( prezentacja), odgadywanie tytułów  polskich  legend. Uczniowie zatańczyli  taniec góralski i  Krakowiak.

Konkurs wiedzowo-sportowy obejmował ćwiczenia zwinnościowe i szybkościowe oraz quiz o Polsce. Finał  dostarczył uczniom radosnych przeżyć i satysfakcji z pogłębienia swojej wiedzy oraz pokazał zasady  współzawodnictwa i godnej rywalizacji.