TELEPORTEREM PO POLSCE

W październiku na zbiórkach zuchy podróżowały po Polsce, przenosząc się do różnych miast Polski za pomocą teleportera. Ale najpierw zapoznały się mapą Polski, składając ją z puzzli, odnalazły na niej niektóre duże miasta, utworzyły swoje biura podróży i dobrze się zareklamowały.

W Krakowie zaimprowizowały legendę o hejnaliście i wykonały swoje trąbki. W Warszawie wzięły udział w obradach sejmowych i pracowały nad wprowadzeniem nowej ustawy dotyczącej przedłużenia do soboty  nauki w szkołach. Ustawa została przyjęta większością głosów - z małą poprawką, czyli sobota pracująca, ale bez zadań domowych! W Warszawie zuchy wykonały też żywe rzeźby Syrenki. W Poznaniu poznały legendę o koziołkach poznańskich i stoczyły walkę koziołków. Ponadto głowiły się nad potrawami z ziemniaków, czyli pyr - bo z tego Poznań słynie. Zaś w Gdańsku szukały w piasku bursztynów oraz wykonały stateczki, które potem wodowały. Zabawa była przednia, co można podejrzeć nieco na zdjęciach.