WRZEŚNIOWA AKCJA ZUCHÓW AD 2018

Już kolejny raz zuchy z gromady Leśne Ludki wzięły udział w akcji „Odblaskowa Szkoła” prowadzonej przez cały wrzesień w szkole. Wyposażone w wiedzę porządnego uczestnika ruchu drogowego oraz kolorową kredę, ruszyły w drogę po naszej miejscowości, by przekonywać przechodniów o konieczności dbania o swoje bezpieczeństwo na drodze i zakładaniu kamizelek oraz noszeniu odblasków, które sprawią, że jesteśmy widoczni na drodze. Zuchy zostawiały po sobie swoje ślady w postaci haseł i rysunków na chodnikach, aby w ten sposób dotrzeć do większej liczby mieszkańców. Ich znaki poziome na płytkach będą jeszcze długo przypominały o bezpieczeństwie mieszkańcom. Zadowoleni ze swoich działań, ale i pewni, że akcja przyniesie zakładane efekty, wszyscy wrócili do szkoły. Teraz zaniosą do domu swoją wiedzę i przekonania oraz podzielą się nią z młodszymi kolegami.

I tak trzymać! Czuwaj!