MAŁOPOLSKIE DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE

Szkolny etap Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego już za nami!

Szkolny etap VI edycji Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego Po polsku o historii nie należał do najłatwiejszych! Nasi uczniowie, podobnie jak inni uczestnicy Dyktanda w całej Polsce, rozpoczęli swe zmagania z zawiłościami ortograficznymi i interpunkcyjnymi 9.10.2018 punktualnie o godzinie 13:00.

Uczniowie pisali dyktando w obrębie dwóch kategorii wiekowych. Młodsi uczestnicy z klas IV-VI zmierzyli się z opowieścią o życiu i działalności politycznej Ignacego Jana Paderewskiego, starsi zaś, uczniowie klas VII-VIII oraz III klasy gimnazjum, zapoznali się z historią święta 11 listopada.

Najlepszy wynik osiągnęła Julia Rutkowska, uczennica klasy Vc, obdarzona niezwykłym wyczuciem ortograficznych pułapek.

Uczniowie mogli nie tylko wykazać się znajomością zasad ortograficznych, ale także wziąć jednocześnie udział w nietypowej lekcji patriotyzmu: bowiem poprzez dbałość o poprawność języka, okazujemy swój szacunek i przywiązanie do Ojczyzny.

Wszystkim uczestnikom Dyktanda serdecznie gratulujemy!