Lekcja patriotyczna na kopcu Kościuszki

W dniu 21 października 2018 r. klasy III a i III b wraz z wychowawczyniami  wybrały się na  kopiec Kościuszki  w Krakowie i brały udział w lekcji patriotycznej o Tadeuszu Kościuszce,  jednym z najbardziej znanych  polskich postaci  historycznych w świecie.

Tadeusz Kościuszko był polskim i amerykańskim generałem. Amerykanie uważają go za bohatera narodowego,  uczestniczył w wojnie o niepodległość Stanów Zjednoczonych. Był najwyższym Naczelnikiem Sił Zbrojnych w powstaniu, które od jego nazwiska nazywane jest powstaniem kościuszkowskim. Uczniowie zwiedzili muzeum poświęcone postaci Tadeusza Kościuszki, wystawę figur woskowych przedstawiających najwybitniejszych polskich patriotów, poznali  genezę powstania Kopca i rolę, jaką odgrywał on w podtrzymywaniu świadomości narodowej Polaków na przestrzeni wieków. Z kopca Kościuszki obejrzeliśmy panoramę Krakowa.