W AKADEMII PANA KLEKSA

W maju zuchy wybrały się z wizytą do Akademii Pana Kleksa i tak było ciekawie, że zasiedziały się tam do czerwca. Do wyprawy musiały się jednak przygotować. Najpierw zostały zaznajomione ze zwyczajami panującymi w Akademii i czekającymi ich przedziwnymi lekcjami, w których wezmą udział w Akademii. Potem - żeby przekroczyć próg Akademii - musiały przybrać nowe imiona i wykonać wejściówki-wizytówki, bo przecież Pan Kleks nie ma głowy do alfabetu i przyjmuje do Akademii dzieci tylko z imionami na A. Dzięki temu w magiczny sposób wszystkie zuchy znalazły się w niezwykłej Akademii Pana Kleksa. A tam działo się, oj działo!

Zuchy zwiedzały tajemnicze komnaty, gdzie zbierały sny z lusterek albo leczyły chore sprzęty. Na lekcji kleksografii uczyły się odczytywać kleksy, ale i swoje robić – powstawały prawdziwe kleksowe arcydzieła! Na lekcji bajkologii tworzyły swoje bajki, na lekcji przędzenia liter przędły litery, a na lekcji wierszologii – oczywiście swoje wierszyki. No a lekcja geografii wymagała dużo wysiłku i energii, aby poznać państwa. Zaś szukanie guzika szpaka Mateusza wymagało współpracy i myślenia. Sukces, jakim było znalezienie guzika, został nagrodzony lodami dla każdego zucha. Na koniec wszyscy otrzymali sprawności Pana Kleksa. Tak więc było to miłe zakończenie wizyty w Akademii Pana Kleksa, ale też miłe pożegnanie wspólnie spędzonego roku na zbiórkach zuchowych.