RYCERZE KUCHENNEGO STOŁU ROBIĄ PIZZĘ

We wtorek 6 lutego 2018r. uczniowie klasy I c i II b ponownie zamienili się w „ Rycerzy kuchennego stołu”,  ale tym razem warsztaty kulinarne odbyły się w Zajeździe Celtyckim. Zadaniem dzieci  było przyrządzenie swojej pizzy.

Na początku pan Adrian- szef kuchni przypomniał wszystkim zasady właściwego zachowywania się w profesjonalnej kuchni podczas przygotowywania posiłku. Następnie  opowiedział krótką historię tego popularnego włoskiego dania. Uczniowie dowiedzieli się z jakich składników składa się ciasto, z czego zrobiony jest sos oraz jak wygląda piec do wypiekania pizzy. Potem dzieci indywidualnie przystąpiły do komponowania własnej pysznej pizzy. Do dyspozycji  miały wszystkie potrzebne składniki : ciasto, sos pomidorowy, ser, pieczarki,  salami itp. Po zjedzeniu smacznych i pożywnych pizz dzieci zgodnie stwierdziły, że były wyśmienite. Warsztaty sprawiły wszystkim wiele przyjemności, dzieci zdobyły nowe  doświadczenia i wiedzę.

Dziękujemy Państwu Danucie i Robertowi Bochenkom właścicielom Zajazdu Celtyckiego za udostępnienie  profesjonalnej kuchni,  a Panu Adrianowi za ciekawe warsztaty.