Pije mleko, bo jest zdrowe!

W dniu 17.01.2018  Rycerzy Kuchennego Stołu w klasach 1c i 2a odwiedziła p. Bernadetta - pielęgniarka szkolna z pogadanką nt. mleka i jego właściwości zdrowotnych.

W oparciu o przygotowaną prezentację multimedialną dowiedzieliśmy się o:

• Rodzajach produktów mlecznych dostępnych na rynku
  • Korzyściach zdrowotnych płynących ze spożywania produktów mlecznych
  • Sposobach w jakich można wykorzystać produkty mleczne do komponowania zdrowych, smacznych, kolorowych posiłków.

Po ciekawej prezentacji nadszedł czas na główkowanie przy rozwiązywaniu krzyżówki, a także na układanie puzzli zdaniowych dotyczących „skarbów” które są ukryte w mleku. Wesołą częścią spotkania była nauka piosenki „Muczą krowy” wraz ze śpiewem, po którym nastąpiło wręczenie dyplomów za udział w warsztatach. Mogliśmy się pochwalić naszymi umiejętnościami kulinarnymi, bo po prezentacji produktów mlecznych przygotowaliśmy samodzielnie swoje kanapki.                                              Na podsumowanie zajęć była przeprowadzona zabawa „Co nam daje krowa”- przyklejanie opakowań po produktach mlecznych na obrazek krowy. Na zakończenie wykonaliśmy również „Talerz pełen mleka”.

Warsztaty były bardzo pracowite, a jeszcze bardziej ciekawe. Uczniowie słuchali z zainteresowaniem o korzyściach wynikających z picia mleka, a najbardziej smakowały im ich zdrowe kanapki…J