BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU JUŻ W WĘGRZCACH WIELKICH!

16 grudnia 2017 r. Betlejemskie Światło Pokoju pobrane z Groty Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem, dotarło do Polski. Tegoroczne przesłanie „W Tobie jest światło!” to nawoływanie do rozpalania w innych światła, które rozjaśnia mrok i ociepla serca, do pochylenia się nad potrzebującymi i dawania im nadziei na lepsze jutro, na wyjście z mroku. Wierzymy, że każdy człowiek posiada światło, którym może obdarować innych i którym może zarażać innych. Wzmocnieni ciepłem i blaskiem Betlejemskiego Światła Pokoju porzucamy ciemność i stawiamy krok ku dobru. Ten krok może postawić każdy, a razem dojdziemy dalej!

20 grudnia zuchy z naszej gromady wraz z harcerzami przekazali światło mieszkańcom Węgrzc Wielkich.  Jak co roku, odwiedzili z kolędą szkołę podstawową, sklep spożywczy, bank, kawiarnię, przychodnię zdrowia, bibliotekę, pocztę i sklep ogrodniczy. Wszyscy przyjmowali zuchów i harcerzy z uśmiechem i radością, cieszyli się otrzymanym światłem i pamiątkową karteczką świąteczną, wykonaną przez zuchy, obdarowując  przybyłych różnymi darami.

I niech tylko światło płonie i nigdy nie zgaśnie w naszych sercach, niech daje ciepło każdemu człowiekowi i niech go każdy udziela innym, a świat będzie dobry, przyjazny, życzliwy, ciepły… Czuwaj!