Dzień Drugiego Śniadania

W ramach akcji propagującej zdrowe odżywianie realizowanej na terenie naszej szkoły 4 października Rycerze kuchennego stołu czyli uczniowie klasy I c i II b przygotowali dla kolegów z klas I -III Dzień Drugiego Śniadania. Uczniowie z obu klas pod opieką wychowawców i z pomocą rodziców przygotowali owocowe szaszłyki i pyszne kanapki jako poczęstunek dla dzieci. Zaproszeni uczniowie najpierw obejrzeli prezentację multimedialną pt. "5 zasad zdrowego odżywiania" oraz " Co kryje śniadaniówka" a, następnie wspólnie rozwiązywali krzyżówkę, bawili się w zgadywanki " Jak żyć zdrowo, kolorowo- prawda czy fałsz".

Na zakończenie wszyscy śpiewali piosenkę „ Hymn Świeżaków".

Miłym akcentem dla wszystkich uczestników była degustacja wcześniej przygotowanych kanapek i owocowych szaszłyków. Po tym dniu, na pewno dzieciom zostanie w pamięci przekonanie,

ŻE, DRUGIE ŚNIADANIE JEST NAJWAŻNIEJSZE

Bardzo serdeczne chcemy podziękować rodzicom za pomoc w przygotowaniu produktów i wspólne przygotowanie wraz z dziećmi poczęstunku. Szczególne podziękowania dla jednej z mam za udostępnienie zdrowych i pełnych witamin owoców.