Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek 29-go września po raz pierwszy nasza szkoła włączyła się w akcję obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Akcja organizowana jest w szkołach w całej Polsce i na świecie! Koordynatorem w naszej szkole była klasa 3b.

Kilka dni wcześniej w całej szkole pojawiły się przyklejone w widocznych miejscach wypisane na kartkach działania i dzieci mogły swobodnie podczas przerw ćwiczyć znajomość tabliczki mnożenia. W dniu rozpoczęcia akcji uczniowie 3b podzielili się na kilka komisji i patroli egzaminacyjnych, które w formie zabawy "przepytywały" chętne dzieci i dorosłych. Za udzielenie w określonym czasie prawidłowej odpowiedzi do pięciu działań można było zdobyć odznakę "Ekspert Tabliczki Mnożenia". Zainteresowanie zabawą było ogromne i z pewnością zorganizujemy ją w naszej szkole w przyszłym roku.