OBIECUJĘ BYĆ DOBRYM ZUCHEM I ZAWSZE PRZESTRZEGAĆ PRAWA ZUCHA!

14 czerwca 2017 odbyła się już ostatnia w tym roku szkolnym zbiórka. Tym razem była to zbiórka niezwykła, inna od wszystkich do tej pory, bardzo ważna i uroczysta, bowiem na niej zuchy złożyły OBIETNICĘ ZUCHA.

Przybyli na nią zaproszeni goście – członkowie Hufca Wieliczka – druhny: hm Jadwiga Ptasznik, hm Anna Hałatek, Klaudia Głuszczak, harcerze z Drużyny Harcerskiej w Węgrzcach Wielkich oraz rodziny zuchów.

Zuchy na zbiórce – zmagając się z trudnymi zadaniami, zarówno ruchowymi, jak i wymagającymi myślenia - odkrywały kolejne Prawa Zucha. Były wystawione na liczne próby - siły, odwagi, ognia, pamięci i szybkości. Ponadto spożyły miksturę na wyparzenie języka, co z pewnością będzie ich chronić przed kłamstwem. Nie zabrakło pląsów, śpiewu i dobrej zabawy. Gdy zuchy w końcu wykazały się znajomością Prawa Zucha, pomyślnie przeszły próby i udowodniły, że zasługują na noszenie znaczka zuchowego- zostały dopuszczone do złożenia Obietnicy Zucha i tym samym stały się prawdziwymi zuchami. Tak więc 14 zuchów zasiliło szeregi ZHP!

Po krótkim przemówieniu i dobrym słowie druhny Jadwigi Ptasznik, wszyscy goście zostali zaproszeni do kręgu i obrzędowego zakończenia zbiórki, poprzez przekazanie iskierki przyjaźni.

Czuwaj!