RYCERZE KUCHENNEGO STOŁU W IZBIE REGIONALNEJ W NIEPOŁOMICACH

W poniedziałek  29 maja  2017 r.  Rycerze kuchennego stołu czyli uczniowie klasy Ib  wraz z  uczniami klasy Ia wybrali się na wycieczkę do Niepołomic. Najważniejszym punktem wycieczki była wizyta w Izbie Regionalnej.

Z dużym zainteresowaniem uczniowie słuchali opowieści Kustosza  Izby o tym , w jaki sposób gospodynie rozczyniały i wypiekały chleb, jak robiły masło i sery. Dzieci obejrzały zgromadzone sprzęty używane w dawnych czasach w gospodarstwach domowych, które uzmysłowiły im, jak wiele pracy, trudu i czasu wkładali dawniej ludzie w wykonywanie codziennych obowiązków. Uczniowie mieli również możliwość własnoręcznie wykonać bułeczki, które bardzo im smakowały.

Następnie udaliśmy się do Zamku Niepołomickiego, gdzie mogliśmy zobaczyć wystawę pt.” Trofea myśliwskie”, która  prezentuje  zwierzęta i  ptaki  z  pobliskiej Puszczy Niepołomickie. Najwięcej radości sprawiła dzieciom wizyta na placu zabaw. Wycieczka była udana, dzieci wróciły zadowolone i pełne wrażeń.

Beata Strzelecka