POZNAJEMY SZTUKĘ RZEŹBIENIA!

Tym razem w zuchowej Akademii Sztuk Plastycznych zuchy poznały kolejną dyscyplinę sztuki – rzeźbę. Dowiedziały się, z czego tworzy się rzeźby, jakich narzędzi się używa do ich obróbki oraz czym się różni płaskorzeźba od rzeźby pełnej. Oglądały rzeźby z różnych tworzyw i podziwiały ich formę. Zastanawiały się, skąd artyści czerpią pomysły na rzeźby.

Wszyscy cofnęli się nieco w czasie, by dowiedzieć się, co najczęściej i z czego rzeźbili artyści tysiące lat temu, a jak to wygląda w czasach współczesnych. Przypominały sobie, jakie rzeźby widzieli w przestrzeni publicznej, w muzeum, parkach, skwerach i szkole. Zapoznały się bliżej z gliną rzeźbiarską – jej fakturą, właściwościami, sposobem obróbki i stosowanymi narzędziami w tworzeniu rzeźb, zapachem oraz czym można ją malować po wyschnięciu, choć nie jest to konieczne.  W końcu postanowiły samodzielnie spróbować coś wyrzeźbić z gliny rzeźbiarskiej. A ich małe arcydzieła można obejrzeć na zdjęciach!