RYCERZE KUCHENNEGO STOŁU MISTRZAMI DOBRYCH MANIER

We wtorek 28 lutego rycerze kuchennego stołu, zostali zaproszeni do stołówki szkolnej „Smaczek” na warsztaty z savoir-vivru, czyli zasad kulturalnego zachowania się przy stole.

Pani Renata opowiedziała dzieciom o zasadach właściwego spożywania posiłków, pokazała w jaki sposób prawidłowo nakrywa się do stołu, układa sztućce oraz jak należy się nimi posługiwać. Następnie rycerze obejrzeli film instruktażowy, który pokazywał jak zachowywać się przy stole i co to znaczy mieć dobre maniery. Kolejnym etapem warsztatów była praktyczna nauka posługiwania się nożem i widelcem. Rycerze wykorzystali ją spożywając słodka przekąskę. Wszyscy bardzo dobrze poradzili sobie z tym zadaniem. Na zakończenie spotkania pani Renatka rozdała dzieciom dyplomy „Mistrza Dobrych Manier”. Uczniowie klasy Ib, bardzo serdecznie dziękują pani Renacie i panu Krzysztofowi właścicielom stołówki „Smaczek" za przygotowanie, przeprowadzenie ciekawych i pouczających warsztatów na temat kulturalnego zachowania przy stole.

Podziękowanie chcemy również przekazać pani Ewelinie z Publicznej Biblioteki w Węgrzcach Wielkich za zaproszenie na słodką lekcję w Tłusty Czwartek. Dzieci dowiedziały się skąd, pochodzi tradycja jedzenia pączków i dlaczego nosi nazwę tłustego czwartku. Wszystkim bardzo podobała się zabawa w ugniatanie ciasta. Największą niespodzianką okazały się pyszne pączki, które dzieci zjadły na zakończenie spotkania.