„RYCERZE KUCHENNEGO STOŁU” Z WIZYTA W SKLEPIE I CUKIERNI.

W czwartek 26 stycznia  uczniowie klasy 1b znów   zamienili się w   „Rycerzy Kuchennego  Stołu” i wyruszyli z wycieczka do pobliskiego sklepu spożywczego i cukierni w poszukiwaniu  odpowiedzi na pytanie „ Czy matematyka może przydać się w kuchni ?”

W sklepie uczniowie  zaobserwowali,  że  produkty są ułożone  w określony sposób i tworzą  zbiory  np. nabiał, słodycze, pieczywo. Następnie zauważyli  różne wielkości opakowań produktów i ich zróżnicowaną gramaturę, zainteresowała ich waga, która  ważyła i obliczała cenę  towaru. Niektórym spodobała się praca ekspedientki . Następnie udaliśmy się do cukierni, w której także okazało się, że matematyka odgrywa dużą rolę. W rozmowie z cukiernikiem uczniowie  dowiedzieli się jak starannie trzeba trzymać się przepisu, żeby mogły powstać takie dobre słodkości. Nie wolno samemu dodawać zbyt dużo cukru czy mąki ponieważ  wszystko jest określone w przepisach . Po degustacji  ciepłych lodów  mali rycerze udali się do klasy i sami udekorowali  papierowe ciasteczka kolorowymi figurami geometrycznym.  Spacer i zajęcia wszystkim się podobały.

Wych. Beata Strzelecka