„RYCERZE KUCHENNEGO STOŁU”

W październiku uczniowie klasy 1b  rozpoczęli realizację programu propagującego  zdrowy tryb życia pt. „ Rycerze kuchennego stołu”. Zajęcia będą prowadzone w formie warsztatów kulinarnych, prelekcji prozdrowotnych, spotkań ze specjalistami oraz wycieczek. W piątek 28 10. 2016 r. dzieci po raz pierwszy zamieniły się w rycerzy kuchennego stołu i wzięły udział w warsztatach edukacyjnych organizowanych w Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce pt.„ Kuchnia z solą i bez”. Zajęcia miały na celu  przybliżenie znaczenia soli jako przyprawy dawniej i dziś, dowiedziały się kiedy jest potrzebna oraz o jej szkodliwym wpływie na zdrowie, jeżeli używamy jej w nadmiarze. Na zajęciach dzieci ubijały kapustę i lepiły z masy solnej solniczki. Warsztaty upłynęły w miłej i sympatycznej atmosferze.  Po warsztatach dzieci poszły na Cmentarz Komunalny w Wieliczce i zapaliły znicze na grobie Nieznanego Żołnierza.