Poruszaj się po drodze zgodnie z zasadami

W poniedziałek 24 października zakończyła się akcja w ramach programu " Odblaskowa szkoła". Uczniowie klas młodszych pod opieką wychowawców i policji ubrani w kamizelki odblaskowe uczestniczyli w pochodzie po ulicach Węgrzc Wielkich. W ten sposób chcieli pokazać kierowcom, że najmłodsi też są uczestnikami ruchu drogowego.

Po spotkaniu z policjantami z Powiatowej Komendy w Wieliczce klasy IIIa i IIIb wraz z wychowawcami Renatą Sawicką-Kot i Barbarą Studzińską zaprezentowały przedstawienie "Jestem bezpieczny na drodze. Uczniowie przypomnieli młodszym kolegom i koleżankom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, utrwalali znajomość znaków drogowych, a w scenkach zaprezentowali skutki lekkomyślnego zachowania się na ulicach. Szczególną uwagę zwrócono na konieczność noszenia odblasków. ONE RATUJĄ NAM ŻYCIE! Przedstawienie ubarwione było wesołymi piosenkami o bezpieczeństwie. Wszyscy miło i aktywnie spędzili ten czas.

Na zakończenie apelu p.Dyrektor wręczyła nagrody uczniom biorącym udział w konkursach: wiedzowym i plastycznym dotyczących bezpieczeństwa.