Dzień Edukacji Narodowej

14 październik – Dzień Edukacji Narodowej upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Utworzona z inicjatywy króla Stanisława Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r. Potocznie dzień zwany Dniem Nauczyciela.

W związku z obchodami Święta Edukacji Narodowej, dnia 13 października w naszej szkole odbyła się uroczysta Akademia. Z tej okazji uczniowie klas IVa, IVb, IVc wraz z wychowawcami p. Anną Zych, Anną Muchą i p. Michałem Łesykiem przygotowali program literacko-muzyczny.  Nasze muzyczne diamenty z klas IV oszlifował i przygotował do prezentacji p. Tomasz Łatak.

Uczniowie złożyli wszystkim nauczycielom serdeczne życzenia:

Aby uśmiech zawsze na Waszych twarzach gościł;

Aby takich wychowanków jak my, każdy Wam zazdrościł;

Aby przykrość z naszej strony Was na co dzień omijała;

Aby wyrozumiałość dla naszych wybryków serca Wasze przepełniała;

Aby uczniowie doceniali pracę Waszą;

Aby wiedza Wasza stopniowo stawała się naszą;

Aby smutek w radość się przemieniał;

Aby każdy uczeń polecenia Wasze spełniał;

Abyście zdrowi i weseli byli i w Bożej opiece długich lat dożyli.

Uroczystość zakończyła się radosnym i gromkim odśpiewaniem piosenki „Choć pomaluj mój świat”, a do śpiewu, entuzjastycznie dołączyła cała widownia.

Mottem, tegorocznych obchodów Święta Edukacji Narodowej w naszej szkole, były słowa zachęty do  sięgania po wiedzę – poprzez czytanie.

„ Kropla przebija kamień, upadając nie dwa razy, lecz często: tak człowiek staje się rozumny, czytając nie dwa razy, lecz często.”