PRÓBA BICIA REKORDU GUINNESSA………..

17 października 2016r. odbyła się ogólnopolska akcja Fundacji WOŚP bicia rekordu Guinnessa  w udzielaniu pierwszej pomocy.

Uczniowie klas starszych uczestniczyli w lekcji, której celem było rozpropagowanie wiedzy na temat resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz nauczenie poprawnego wykonywania elementów resuscytacji tj. uciśnięć klatki piersiowej (30X) i oddechów ratowniczych (2X). Nad poprawnością wykonywanych ćwiczeń na fantomach  czuwały; nauczycielka –instruktorka oraz pani pielęgniarka. Część uczniów czynnie uczestniczyła w akcji, natomiast pozostali obserwowali ich poczynania i mocno dopingowali. Bez względu na to, czy rekord zostanie pobity, czy nie,  jesteśmy dumni, że tak wielu  uczniów naszej szkoły zna zasady udzielania pierwszej pomocy  i chętnie uczestniczy w takich akcjach jak np. „Ratujemy i uczymy ratować” albo „Odblaskowa szkoła”