ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

13 października 2016 roku był bardzo ważnym dniem dla uczniów klas pierwszych, którzy w tym dniu złożyli ślubowanie i zostali pasowani nauczniów Szkoły Podstawowej w Węgrzcach Wielkich.

We wrześniu dzieci poznawały szkołę, kolegów, swoje prawa i obowiązki, wdrażały  się do nauki i współpracy w społeczności szkoły, przygotowywały wiersze, uczyły  się śpiewać piosenki. Wreszcie nadszedł dzień Ślubowania. Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie  polonezem. W części artystycznej uczniowie pokazali swoje zdolności: śpiewali piosenki, deklamowali wiersze o przyjaźni, koleżeństwie, pracy i nauce w szkole. Uczniowie klas drugich powitali młodszych kolegów wierszami i dobrymi radami.

Najważniejszym wydarzeniem było  pasowanie pierwszaków  na uczniów przez Panią dyrektor Jadwigę Ptasznik. Po ślubowaniu uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki od swoich starszych kolegów.

Po pięknych występach dzieci udały się do swoich sal lekcyjnych na zasłużony poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Pierwszakom życzymy wiele sukcesów w naszej szkole, a rodzicom wytrwałości i cierpliwości w wychowywaniu swoich pociech.