Każdy ma swój biegun….

W naszej szkole miało miejsce wyjątkowe spotkanie. Odwiedził nas wspaniały człowiek i wielki podróżnik -  Jan Mela. Opowiedział nam historię swojego wypadku i walki o powrót do zwyczajnego życia. Akcentował jak ważne jest pokonywanie własnych ograniczeń, słabości, barier i wyznaczanie kolejnych celów. Jan Mela pokazał nam, że człowiek niepełnosprawny może mieć dobre życie, wielu przyjaciół,  być szczęśliwym i spełnionym. Dowodem na to były zdjęcia z jego podróży w najróżniejsze zakątki świata na wszystkich kontynentach.

W naszym życiu cały czas mamy przed sobą różne „bieguny” do zdobywania. Jesteśmy otoczeni barierami, choć w rzeczywistości większość z nich znajduje się tylko w naszej głowie. Gdy uznajemy coś za niemożliwe, stawiamy sobie barierę, której nie przejdziemy. Nasz gość udowodnił, że można  przenosić siebie i innych poza horyzonty, pokazywać, że nie ma rzeczy niemożliwych. Samemu nie jest to łatwe, samemu czasem nie widzimy drogi, ale razem jesteśmy silniejsi.

Po spotkaniu pozostaliśmy i nadal jesteśmy pod wielkim wrażeniem niezwykłej i nieprawdopodobnie skromnej osoby Janka Meli. Zostawił nam jeszcze coś bardzo cennego -  przekonanie, że:

Warto przekraczać horyzonty

Warto zdobywać bieguny !