SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI Z CZARNOCHOWIC

W ramach akcji „ Odblaskowa szkoła” w piątek  28 września 2016r. Klasy pierwsze i zerowe uczestniczyły w spotkaniu ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej z Czarnochowic. Tematem spotkania był pokaz pierwszej pomocy i prezentacja sprzętu ratowniczego,  znajdującego się na wyposażeniu wozu strażackiego.

Uczniowie zobaczyli, w jaki  sposób strażacy ratują osoby poszkodowane w wypadkach. Obserwowali,  jak układa się poszkodowanego w pozycji bezpiecznej.  Przypomnieli sobie numery alarmowe. Strażacy pokazali  również dzieciom wyposażenie wozu strażackiego oraz urządzenia, które służą do ratowania życia ludzi w wypadkach .

Spotkanie  miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie uczniów  z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadkach. Zdobyta wiedza sprawiła, że dzieci poczuły się ,,małymi ratownikami’. Każdy z nas powinien wiedzieć, jak ważne jest wprowadzanie tematyki pierwszej pomocy i oswajanie z nią najmłodszych. Bardzo dziękujemy  strażakom  za spotkanie, które minęło w miłej atmosferze.