SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

23 września 2016 roku wszyscy uczniowie klas młodszych wraz z nauczycielami mieli przyjemność spotkać się z policjantami Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie.

Policjanci niezwykle interesująco przeprowadzili pogadankę z uczniami w zakresie bezpieczeństwa nad wodą, kąpieli oraz ratownictwa. W sposób obrazowy i praktyczny przekazali uczniom zasady właściwego korzystania z akwenów wodnych oraz zachowania w pobliżu akwenów, a pogadankę ubarwili wieloma zapadającymi w pamięć przykładami ze swojej pracy i zadbali o dodatkowe atrakcje, aby jeszcze bardziej uprzyjemnić dzieciom swoją wizytę. Ponadto przypomnieli uczniom o numerach alarmowych, noszeniu kamizelek odblaskowych i odpowiedzieli na wiele pytań.

Z uwagi na to, że w pobliżu szkoły znajduje się w Węgrzcach Wielkich dość duży akwen wodny, z którego mieszkańcy korzystają, ale także obok którego dzieci niejednokrotnie idą do szkoły, czy się bawią, takie spotkania z policjantami są niezwykle potrzebne i ważne, gdyż znacząco zwiększają świadomość uczniów w zakresie bezpieczeństwa. Duże znaczenie ma także to, że wiedzę przekazali dzieciom umundurowani policjanci, przed którymi uczniowie czują respekt. Natomiast możliwość zobaczenia motorówki i wozu policyjnego wraz z wyposażeniem, bez wątpienia wzmocniły przekazywane treści, co spowodowało, iż dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w tym wydarzeniu.

Spotkanie z policjantami długo pozostanie w naszej pamięci. Wierzymy, iż przekazana dzieciom wiedza wpłynie znacząco na bezpieczeństwo naszych uczniów.

Więcej zdjęć w zakładce ODBLASKOWA SZKOŁA