Klasa 2b w Balicach.

Uczniowie klasy 2b mieli okazję zwiedzić Lotnisko im.Jana Pawła II w Balicach. Dwie bardzo sympatyczne panie oprowadzały nas i ciekawie opowiadały o różnych miejscach na naszym lotnisku, które jest świeżo po remoncie i rozbudowie. Mieliśmy okazję pobawić się w prawdziwych pasażerów, którzy odprawiają siebie i swój bagaż przed lotem. Dzieci oglądały makietę całego lotniska, nauczyły się odczytywać informacje na kartach pokładowych oraz tablicach odlotów i przylotów, dowiedziały się co zrobić gdy nasz bagaż zaginie podczas lotu, a także czy można w torbie przewozić np. chomika.

Wszyscy zadawali mnóstwo pytań, na które panie bardzo cierpliwie odpowiadały. Nie mogliśmy niestety wejść na taras widokowy skąd można obejrzeć starty i lądowania samolotów, gdyż do grudnia jest on w remoncie. Na koniec każdy z uczestników miał okazję powiedzieć swoje imię w uniwersalnym alfabecie lotniczym. Po tej wycieczce, gdy dzieci może będą naprawdę podróżować samolotem, z pewnością zaskoczą swoich rodziców "obyciem" na terenie Portu Lotniczego w Balicach. Dziękujemy za fajną wycieczkę i drobne prezenty!