NADSZEDŁ KOLEJNY ROK SZKOLNY 2015/2016

Jak co roku po przerwie wakacyjnej gromada zuchowa „Leśne Ludki” rozpoczęła swoją działalność A.D. 2016. Należy do niej 18 uczniów z klas młodszych. Gromada jest podzielona na 3 szóstki: Skrzaty, Elfy i Trole. Gromadę prowadzi drużynowa Barbara Studzińska. Zbiórki odbywają się 2 razy w miesiącu, w środy o godz. 13.05 – 14.50. Wyjątkiem są zbiórki okolicznościowe organizowane w plenerze, np. wyjście na cmentarz z okazji Wszystkich Świętych, czy ognisko, itp... Gromada współpracuje z drużyną harcerską, biblioteką publiczną w Węgrzcach Wielkich oraz zaprasza do zabawy niezrzeszonych uczniów. Zbiórki są dla zuchów formą spędzania wolnego czasu po zajęciach lekcyjnych, a także okazją do rozwoju duchowego, społecznego, intelektualnego i fizycznego. Zuchy – podczas zajęć organizowanych na zbiórkach- mają okazję do rozwijania nie tylko swoich umiejętności, ale także zainteresowań. Na nich poznają prawo zucha, zdobywają różne sprawności i przygotowują się do złożenia obietnicy zuchowej.

Zapowiada się kolejny ciekawy rok! Zuchów w tym roku czeka prawdziwe artystyczne miszmasz! I chociaż pochłoną ich artystyczne działania, to jednak nie zapomną o mieszkańcach naszej miejscowości i zatroszczą się o nich, co już stało się naszą tradycją. Tak więc w nowym roku szkolnym czekają ich niespodzianki, przyjemności, gry, zabawy i pląsy, majsterki i radość tworzenia.

W tym roku zuchy będą podróżować po świecie artystów. Odwiedzą Świat Muzyki, Świat Tańca, Świat Malarstwa i Rzeźby. Wstąpią też do Akademii Plastycznej, by móc plastycznie się rozwijać i wykorzystać swoje umiejętności. Będą śpiewać, grać i wykonywać swoje instrumenty muzyczne. Będą poznawać różne tańce i nauczą się przy okazji kilku, wezmą udział w miniturnieju tańca towarzyskiego, ale i wyżyją się w tańcu afrykańskim. Poznają nieco historii sztuki - od pierwszych malowideł do współczesnych czasów, będą malować, rzeźbić, wykonywać dekoracje i zorganizują własną galerię. Staną się – jednym słowem mówiąc – ARTYSTAMI!

W przerwach między kolejnymi wyjazdami do Świata Artystów, zuchy będą tradycyjnie dbać o mieszkańców naszej miejscowości. W październiku wezmą udział w akcji Odblaskowa szkoła, by zachęcić mieszkańców do noszenia odblasków i dbania o swoje bezpieczeństwo. W listopadzie udadzą się na pobliski cmentarz palić znicze na grobach tych, którzy odeszli, szczególnie na grobach, o których inni zapomnieli, także pomagać starszym ludziom w przygotowaniu grobów na święto. Zaś w grudniu będą poznawać tradycje świąteczne oraz będą nieść do ludzi mieszkających w okolicy- Światełko Betlejemskie.

Zapowiada się niezły rok! Czuwaj!