Klasa 2b w siedzibie Straży Pożarnej w Wieliczce

Tato naszego kolegi z klasy,  Igora jest zawodowym strażakiem. Dzięki uprzejmości pana Piotra mieliśmy okazję dokładnie obejrzeć siedzibę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce. Bycie strażakiem jest dziecięcym marzeniem wielu dzieci. Na miejscu okazało się, że to bardzo ciężka i niebezpieczna praca! Panowie pokazali nam wyposażenie samochodu strażackiego, omówili znaczenie poszczególnych elementów, dzieci mogły na chwilę zasiąść za kierownicą i przymierzyć prawdziwe ubranie, buty i hełm strażacki. Rozmawialiśmy również na temat groźnych sytuacji, które codziennie mogą przytrafić się każdemu z nas oraz o sposobach zapobiegania im. Wyjątkowo mieliśmy okazję obejrzenia w jaki sposób zjeżdża się na rurze! W drodze powrotnej podziwialiśmy Wielickie Tężnie. Serdecznie dziękujemy wielickim strażakom za wspaniałe spotkanie!