Szkolny Rajd Rowerowy

21 czerwca uczniowie klas V i VI  wraz z opiekunami wybrali się na rajd rowerowy. Celem wycieczki było m.in.  zwiedzenie zabytkowego drewnianego kościoła w Grabiu.

Ksiądz proboszcz tamtejszej Parafii Rzymsko-katolickiej pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP bardzo serdecznie nas przyjął  i wraz z naszą panią przewodnik ciekawie opowiedział o historii tego cennego zabytku  z połowy XVIII wieku. Po wspólnej modlitwie i wykonaniu pamiątkowych zdjęć, udaliśmy się  w kierunku Brzegów i Kokotowa na Campus Misericordiae, aby zobaczyć jak wyglądają prace przygotowawcze do Światowych Dni Młodzieży. Podziwialiśmy m.in. wybudowane przez żołnierzy tymczasowe mosty na rzece Zabawce i Serafie. W tym dniu pokonaliśmy dystans ok. 15 km. , choć było bardzo gorąco, nikt nie narzekał i nie marudził.  Wszyscy rowerzyści spisali się na medal, byli doskonale przygotowani kondycyjnie, mieli sprawne rowery, ale przede wszystkim byli widoczni i bezpieczni na drodze (posiadali kamizelki odblaskowe oraz kaski). Mamy nadzieję, że daliśmy dobry przykład i już dziś zapraszamy chętnych uczniów  na wyprawy rowerowe w przyszłym roku szkolnym.