RYCERZE KUCHENNEGO STOŁU PRZYRZĄDZAJĄ SAŁATKĘ JARZYNOWĄ

W  środę  3 grudnia  kolejny raz  uczniowie klasy 3a zamienili się w „rycerzy kuchennego stołu”. Pracując w grupach,  przygotowali zdrową i  smaczną sałatkę  jarzynową. Bardzo często przygotowywaną na święta. Dzieci przyniosły na zajęcia ugotowane już   wcześniej  warzywa i potrzebne akcesoria. Następnie ich zadaniem było pokrojenie warzyw nożem  na małe plasterki, oczywiście z zachowaniem zasad higieny i bezpieczeństwa. Krojąc warzywa na kawałki, dzieci usprawniały  dłonie i rozwijały  koordynację oko-ręka.  Kiedy już wszystkie warzywa  były pokrojone i wsypane do misek, należało sałatkę wymieszać dodając groszek i majonez,  aby wszystkie składniki dobrze się ze sobą połączyły, a później pozostała   już tylko wspólna degustacja.  Aż miło było patrzeć  jak dzieci zjadały sałatkę, którą samodzielnie wykonały.