Andrzejki w zerówce

27 listopada 2015 roku odbyły się w naszej zerówce Andrzejki. Zajęcia poprowadziła pani Magda Chrzan, która na co dzień opiekuje się grupą popołudniu. Sala grupy 0 „b” została przygotowana na przybycie przedszkolaków- panował w niej półmrok, na oknach zagościły papierowe nietoperze trzymające listy od Czarownicy z Łysej Góry. W drugiej sali przygotowane były przedmioty konieczne do przeprowadzenia wróżb andrzejkowych.

Dzieci odsłuchały najpierw listu powitalnego od Czarownicy, a następnie otwierały kolejno ponumerowane koperty i wykonywały zawarte w nich polecenia.

Układały i wyklejały puzzle ,  losowały przedmioty związane z andrzejkami  oraz  układały z patyczków wzory otrzymane na kartce- to zadanie wykonali wyśmienicie! Na koniec przedszkolaki pobawiły się w zabawę ruchową „zajączki”, po czym wróżbą „ustawianie butów” przeszły razem z Paniami do drugiej sali, gdzie odbywały się kolejne wróżby, tj. Losowanie kolorów, Serduszko z imionami czy Balon z wróżbą.