ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

Dnia 23. listopada obchodziliśmy w  szkole imieniny naszego patrona –Janusza Korczaka.  Wybitnego pisarza, lekarza i pedagoga, a przede wszystkim przyjaciela dzieci.

Był to dzień szczególny, wyjątkowo uroczysty. Przygotowania do jego obchodów rozpoczęły się już tydzień wcześniej wystawą książek o Januszu Korczaku w bibliotece szkolnej oraz głośnym czytaniem książki „Jest taka historia. Opowieści o Januszu Korczaku” w świetlicy szkolnej.

W poniedziałek dzięki uroczystej akademii, którą przygotowało kółko teatralne (uczniowie klas:  IIa i IIc) przenieśliśmy się na chwilę w czasy Janusza Korczaka. Główną rolę w spektaklu zagrał znakomicie Michał Mzyk (dr Janusz Korczak), towarzyszyły mu na scenie: Karolinka Kot (Rafka), Gabrysia  Korbiel (pielęgniarka), Karolina Mikołajczyk (pielęgniarka), Bartuś Karpała (dziecko), Ania Mzyk (nauczycielka), Jaś Buzała (listonosz) oraz Milenka Łopusiak, Antoś Skop. Małych artystów w przedstawieniu  wspierał samorząd szkolny. Uczniowie zachwycili nas tańcem żydowskim, a ich starsza koleżanka Wiktoria Paluch poruszyła nasze serca przejmującą piosenką o Janusz Korczaku. Dużo radości sprawił nam wspólny śpiew piosenki „Bo świat to my”, którą zaśpiewała cała szkoła.