UROCZYSTE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W poniedziałek 9 listopada 2015r odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości.  Program artystyczny zaprezentowali uczniowie klas szóstych pod kierownictwem wychowawczyń – pani Alicji Madej i pani Barbary Kawula oraz nauczyciela muzyki – pana Tomasza Łataka.

W scenariuszu znalazły się najpopularniejsze pieśni towarzyszące żołnierzom w walce w różnych okresach naszej historii, oraz wiersze, które w pięknych słowach opowiadały o miłości do naszej ojczyzny. Całość łączył  komentarz słowny dotyczący najważniejszych wydarzeń z dziejów Polski. Niemałą rolę odegrała scenografia (daty  ilustrujące ważne momenty historyczne, symboliczna postać Polski, mundury żołnierskie oraz elementy pantomimy), które pomogły widzom głęboko przeżyć to najważniejsze dla naszej ojczyzny święto.