MARSZ ODBLASKOWYCH-BĄDŹ WIDOCZNY!

27 października  2015 w Węgrzcach Wielkich zorganizowano  lekcję  bezpieczeństwa na drodze w ramach programu „Odblaskowa Szkoła”.  Tego dnia odbył się pochód dzieci i nauczycieli ulicami Węgrzc Wielkich. Mimo mglistej pogody, wszyscy byli doskonale widoczni, bo każdy miał na sobie kamizelkę i odblaski.

Uczniowie przygotowali   transparenty z hasłami dotyczącymi bezpiecznego poruszania się na drodze „ Nie rób łaski noś odblaski”, „ Chcemy  czuć się bezpiecznie na drodze”, „ Kto  nosi odblaski zasługuje na oklaski”. Trasę przemarszu ulicami Węgrzc  zabezpieczali    policjanci, którzy przybyli z Komendy Powiatowej w Wieliczce- serdecznie  im za to dziękujemy!

W ten sposób uczniowie  chcieli zwrócić uwagę  kierowcom na to, iż nie są oni jedynymi uczestnikami ruchu drogowego. Każdy  przejeżdżający kierowca jechał wolniej i z uwagą czytał hasła na transparentach niesionych przez dzieci.

Cała akcja służyła poprawie bezpieczeństwa   dzieci w drodze do i ze szkoły. I była wspaniałym sprawdzianem ich umiejętności i wiedzy.