SPOTKANIE UCZNIÓW Z PRZEDSTAWICIELAMI STRAŻY MIEJSKIEJ

20 października 2015r. w ramach akcji „Odblaskowa szkoła” gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Straży Miejskiej z Wieliczki. Strażnicy zaprezentowali uczniom stroje służbowe i opowiedzieli na czym polega ich praca. Jednak szczególną uwagę zwrócili na podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach – przechodzenia przez jednię w prawidłowy sposób, chodzenia lewą stroną szosy po poboczu, noszenia „odblasków”. Funkcjonariusze poruszyli również temat kontaktów dzieci z nieznajomymi – uwrażliwili je, by nigdy nie wsiadały do samochodów z nieznanymi osobami, by niczego od nich nie brały.

Strażnicy przekazali również naszej szkole odblaskowe emblematy dla uczniów. Dzieci były zainteresowane tematyką prelekcji. Bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach, chętnie zadawały pytania gościom. Niewątpliwą atrakcję spotkania stanowiła możliwość obejrzenia radiowozu Straży Miejskiej. Dzieci mogły połączyć się drogą radiową z dyżurnym na posterunku – tak jak to robią podczas patrolu strażnicy. Na koniec strażnicy zaprezentowali sygnały dźwiękowe radiowozu – co było dla uczniów ogromnym przeżyciem.

Spotkanie podkreśliło, jak ważną sprawą jest dbanie o bezpieczeństwo dzieci w drodze do i ze szkoły.