3A NA KOMENDZIE POLICJI W GDOWIE

15  października 2015 r. uczniowie klasy III a  pod opieką Pani  Beaty Strzeleckiej  wybrali  się na wycieczkę do Komendy  Policji w  Gdowie. W ciekawy  i przystępny  sposób  pan komendant  opowiedział o trudnej i  odpowiedzialnej pracy policji, której zadaniem jest ochrona  bezpieczeństwa i porządku publicznego. Atrakcją była prezentacja wybranych   elementów wchodzących w skład wyposażenia każdego policjanta, które dzieci mogły dotknąć.

Z dużym zaciekawieniem dzieci  obejrzały   pokój z monitoringiem i sejfem  w którym znajdowała się broń. Wiele emocji wzbudziło  pobieranie odcisków palców każdego z uczniów. Dzieci wnikliwie analizowały swoje linie papilarne, dostrzegając w każdym  różnice. Na zakończenie spotkania pan komendant rozdał dzieciom test do rozwiązania. Za jego prawidłowe rozwiązanie  uczniowie otrzymali nagrody: słodycze i odblaski. Punktem kulminacyjnym było oczywiście „siedzenie za kierownicą” w radiowozie policyjnym. Za tak wyjątkową wycieczkę składamy panu Komendantowi  i wszystkim policjantom z Komendy Policji w Gdowie  serdeczne podziękowania.