PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

14 października 2015 roku odbyło się uroczyste przyjęcie do społeczności Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Węgrzcach Wielkich uczniów klas pierwszych.

W obecności swych rodziców, dziadków, dyrekcji szkoły, wychowawców oraz kolegów  i koleżanek ze starszych klas, pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie Pani  dyrektor Jadwiga Ptasznik dokonała ich pasowania na uczniów naszej szkoły. Potem rozpoczęła się część artystyczna uroczystości. Pierwszoklasiści zaprezentowali zebranym gościom program przygotowany pod kierunkiem wychowawczyń: Elżbiety Mzyk, Katarzyny Konarskiej, Małgorzaty Młodnickiej–Dybel i Beaty Kalafarskiej. Za swój pierwszy, bardzo udany występ, otrzymali od widzów gromkie brawa.

Na zakończenie uroczystości drugoklasiści przekazali swoim młodszym kolegom i koleżankom kilka dobrych rad uczniowskich, złożyli życzenia „by nauka szła im jak z płatka” i wręczyli miłe upominki. Pierwszoklasiści otrzymali również podarunki od Dyrekcji Banku Spółdzielczego – książeczki SKO każda z wkładem 10 zł oraz książkę do nauki czytania i długopis. Po zakończonej akademii pierwszoklasiści odpoczywali w swych salach lekcyjnych przy „małym co nieco”, które przygotowali dla nich rodzice.

Była to wspaniała uroczystość, a jej powodzenie zawdzięczamy wielkiemu zaangażowaniu wszystkich:  nauczycieli, uczniów i ich rodziców.