REKORD POBITY!!!

Zgodnie z zapowiedzią uczniowie naszej szkoły 16 października w Europejskim Dniu Przywracania Czynności serca wzięli udział w biciu rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Nad przebiegiem wydarzenia czuwały i brały czynny udział m. in. pani dyrektor Jadwiga Ptasznik,  p. Lidia Ryczan, p. Monika Marszałek, p. Katarzyna Konarska, pani pielęgniarka i mama jednej z uczennic. Fotografowała p. Joanna Andruchowicz, a operatorem kamery była p. Dorota Górska. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonywali uciśnięcia klatki piersiowej w rytmie piosenki Stayin Alive zespołu Bee Gees oraz polskiego  hitu zespołu Ich Troje „A wszystko to bo ciebie kocham..” Rytm tych utworów pomaga wykonywać uciski w odpowiednim tempie (odpowiednia ilość to 100 lub więcej na minutę). Mieliśmy również możliwość oglądania bezpośredniej transmisji bicia rekordu w RKO z WOŚP z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Bicie rekordu w RKO to kolejne przedsięwzięcie w ramach projektów edukacyjnych „Odblaskowa szkoła” i „Ratujemy i uczymy ratować”.