SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM - RATOWNIKIEM

W  ramach akcji „ Odblaskowa szkoła” w piątek  25 września 2015 klasy trzecie   uczestniczyły w  spotkaniu ze strażakiem-ratownikiem  z Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgrzcach Wielkich. Tematem spotkania był pokaz  pierwszej  pomocy. Uczniowie  mieli  okazję spróbować praktycznie zastosować nabyte wiadomości. Samodzielnie mogli spróbować masażu serca na fantomach oraz układali w pozycji bezpiecznej swoich kolegów. Dzieci odegrały również scenkę  powiadamiania służb ratowniczych  o wypadkach.  W trakcie warsztatów odwiedził  dzieci „NIEZNAJOMY”, który zapraszał  ich do rozmowy . Uczniowie prawidłowo reagowali  na zaczepki  nieznajomego. Wiedza, którą przekazał uczniom Kamil w jaki sposób zachować się w nagłych wypadkach  bardzo potrzebna.

Spotkanie  miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie uczniów  z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych. Zdobyta wiedza sprawiła, że dzieci poczuły się ,,małymi ratownikami’. Każdy z nas powinien wiedzieć, jak ważne jest wprowadzanie tematyki pierwszej pomocy i oswajanie z nią najmłodszych. Bardzo dziękujemy panu Kamilowi Ojczykowi za spotkanie, które minęło w miłej atmosferze.