ŚWIATOWY DZIEŃ DRUGIEGO ŚNIADANIA

W dniu 14 października, w poniedziałek obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Drugiego  Śniadania. Odbył się pokaz multimedialny, przygotowany przez uczniów klas szóstych, połączony z degustacją przepysznych, zdrowych kanapek, owoców i warzyw. Dzieci miały okazję zapoznania się z piramidą zdrowego żywienia oraz zawartością różnych rodzajów witamin w owocach i warzywach. Wspólnie dyskutowaliśmy o tym czy można jeść cukierki i jedzenie typu Fast Food. Dzieci same dochodziły do wniosku, że „śmieciowe” jedzenie jest szkodliwe, a słodycze należy jeść z umiarem. Po wyczerpującej dyskusji uczniowie mogli uzupełnić energię kanapkami z białym lub żółtym serem, ogórkiem, rzodkiewką i papryką oraz spróbować pysznych, polskich jabłek.

„JEDZ OWOCE I WARZYWA, BO KAŻDE Z NICH NA WAS DOBRZE WPŁYWA”