NARODOWE CZYTANIE 2015

Już po raz czwarty odbywało się w naszym kraju "Narodowe czytanie" pod honorowym patronatem Prezydenta RP.  Nasza szkoła jak co roku włączyła się w akcję, aby propagować największe dzieła pisarzy polskich , tym razem czytaliśmy fragmenty "Lalki" Bolesława Prusa.

W atmosferze XIX wiecznej Warszawy, którą uczniom przybliżyły zdjęcia, odczytano cztery fragmenty „Lalki”. Do wspólnego czytania zaprosiliśmy gościnnie dawnego dyrektora naszej szkoły Panią Ewę Ptasznik. Kolejne fragmenty książki odczytały Panie Anna Zych, Halina Antosz i Jadwiga Ptasznik.

Oprawę sceniczną przygotowała biblioteka szkolna. Uczniowie klas V-VI w skupieniu wysłuchali powieści Bolesława Prusa, obejrzeli również fragment adaptacji filmowej utworu.